Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital Mediadistribution SLL1934
Referensnummer: RS 2019-0626
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller Digital Mediadistribution (DMD) avseende både tjänster och produkter. Tjänsten avser en ”skärmlösning” med anpassningsbart innehåll för informationsspridning, underhållning och kommunikation med olika målgrupper i sjukhusbyggnader och distribuerade verksamheter inom Region Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231300 Bildskärmar, 32570000 Kommunikationsutrustning, 32580000 Datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen