603153-2025 - Resultat
Sverige – Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel – Kontors- och skolmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontors- och skolmaterial
BeskrivningRamavtalet omfattar förbrukningsmaterial för kontor och skolverksamhet samt tjänsten skåpservice. Kontorsmaterial omfattar förbrukningsmaterial som kopieringspapper, pennor, anteckningsblock, kollegieblock, almanackor, mappar, otryckta kuvert, lim, mappar, pärmar, miniräknare, material till presentation, arkivering med mera. Skolmaterial omfattar förbrukningsmaterial som används i traditionell skolundervisning, till exempel skrivhäften, gloshäften, räknehäften, anteckningshäften, pennor, radergummin med mera.
Intern identifierare826/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000