Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska kommunikationstjänster
Referensnummer: SU FV-0101-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Strategiska kommunikationstjänster samt medieutbildning och medieträning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79632000 Utbildning av personal, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen