Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44172000 Plåtar (byggindustri), 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri, 50112111 Plåtskadereparationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för underhållsarbeten, reparationer och mindre investeringar för att säkra Beställarens behov och tillgång till utförare av plåtarbeten.