2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skötsel och underhåll av gröna tak
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal av skötsel av gröna tak, sedumtak. Uppdraget kan även komma att omfatta restaurering och reparation av befintliga sedumtak och tillförsel av substrat för att åtgärda synliga skarvar mellan sedummattor.
Intern identifierare: 2025-00174
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000