603354-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem Antigentester för självtestning
Referensnummer: 2021-7123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjuds härmed att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) gällande antigentester för självtestning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38911000 Manuella kit med provstickor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Framgår av upphandlingsunderlaget.