603379-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Installation av sprinklersystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Underhåll av sprinkler i anläggning Klaratunneln 2020
Referensnummer: T2019-03136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45343230 Installation av sprinklersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser löpande drift, underhåll, besiktningar och årliga tester och reparation av sprinkleranläggningar i Klaratunneln och Klarafaret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44115500 Sprinklersystem, 45331211 Installation av ventilation utomhus, 50512000 Reparation och underhåll av ventiler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen