2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vägsalt
Beskrivning: Vintervägsalt till Södertälje, Nykvarn, Katrineholm, Flen och Gnesta kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14400000 Salt och ren natriumklorid
Ytterligare klassificering (cpv): 34927100 Vägsalt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vägsalt, kravspecifikation bilaga 1