603459-2021 - ResultatSverige-Falun: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dehydreringsutrustning
Referensnummer: RD21/00235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av 2 st kompletta dehydreringsutrustningar till Region Dalarna med placering på avdelningen för Patologi och Cytologi vid Falu lasarett.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen