603492-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom miljö och hållbarhet SLL1651
Referensnummer: 19/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 80540000 Miljöutbildning, 90700000 Miljötjänster, 90710000 Miljöledning, 90712000 Miljöplanering, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen