603649-2021 - ResultatSverige-Borås: Maskiner för produktion och användning av mekanisk energi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Equipment for Light Duty test cells
Referensnummer: 20/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42100000 Maskiner för produktion och användning av mekanisk energi
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement covers the requirements and scope of supply for the following test cells:
- TP1, Transmission test rig for E-motors and drive train
- TP2, Transmission test rig, similar to TP1
- DL3, Drive Line test rig - a 4WD test rig for light vehicles (passenger cars)
In total three complete test cells (hereafter called Equipment), for light duty vehicles, including safety system and CE-marking.
All three test cells will be placed in SEELs facility in Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen