2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mättekniker, konsulttjänster ramavtal
Beskrivning: Beställaren avser att teckna ramavtal för Konsulttjänster inom området Mättekniker. Behovet består bl a av att mätningstekniskt dokumentera ledningsinformation till kartdatabas samt upprätta och kontrollmäta mätpunkter i uppdrag med höga toleranskrav för Göteborgs Hamn AB.
Intern identifierare: 8702-25028
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71355000 Mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000