Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledning för trafiksignaler
Referensnummer: 7503/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende byggledning för trafiksignaler inom Göteborgs stad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar byggledning av två drift- och underhållsentreprenader för trafiksignaler. Därutöver ingår att vid behov upprätta förfrågningsunderlag för upphandling av drift- och investeringsprojekt avseende trafiksignaler.