603695-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: IN-IN19-0156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande upphandlingskonsulter i 2 delar enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen inkluderar även att täcka dessa myndigheters behov:
Information hittas på respektive hemsida.
— Region Örebro Län
— Region Värmland
— Region Gävleborg
— Svealandstrafiken
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Upphandlingskonsult
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulter ska genomföra upphandlingar inom bland annat köparens inköpskategorier enligt Bilaga 6
Inköp Sörmland/Västmanland inköpskategorier. Även områden utanför köparens inköpskategorier kan
Bli aktuellt.
Del nr: Tekniska konsulter och entreprenader
Konsulter ska genomföra upphandlingar avseende tekniska konsulter och bygg-, anläggnings- och
Installationsentreprenader.