2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal utredningar, metodutveckling och utvärderingar inom regional utveckling för Transportinfrastruktur
Beskrivning: Denna upphandling avser upphandling av konsulter inom regional utveckling, enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen omfattar bl a utredningar, metodutveckling och utvärderingar inom regional utveckling.
Intern identifierare: RUN 2026/139
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000