603744-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Förmedling av vårdpersonal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sjuksköterskebemanning för sommaren 2018
Referensnummer: K 2018-1863
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska har behov av bemanningstjänst av sjuksköterskor under sommaren 2018.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen