See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster till Varbergs kommuns kommunala bolag och koncernbolag
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Varbergs kommun och deltagande myndigheters behov av lagstadgad revision och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden. Uppdraget kan även omfatta att tillhandahålla konsultationer som beställts av respektive bolag.
Intern identifierare: KS 24/96
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ange upphandlingen namn
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Varbergs kommun och deltagande myndigheters behov av lagstadgad revision och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Intern identifierare: 1556250-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Revisionstjänster till Varbergs Kommuns kommunal bolag och koncernbolag
Intern identifierare: 1556253-1