See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnadsvaror samt slöjdvirke
Beskrivning: Upphandlingen är en delad upphandling där anbudsgivare kan lämna anbud på en eller båda delområdena. Upphandlingen avser ett ramavtal för delområde 1 - byggnadsvaror samt ett ramavtal för delområde 2 - slöjdvirke. Utöver det nettoprissatta sortimentet i det område man lämnar anbud på ska leverantören ha ett brett sortiment på byggnadsvaror inom Skellefteå centralort. Anbudsgivare ska, enligt vad som anges i upphandlingsdokument, ange % rabatter på övrigt sortiment.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 - Byggnadsvaror
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90870:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44110000 Konstruktionsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 - Slöjdvirke
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90870:Lot:2