603793-2021 - ResultatSverige-Västerås: Delar och tillbehör till hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öroninsatser
Referensnummer: IN-IN21-0096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal på tillverkning av öroninsatser inklusive service för successiva avrop enligt bifogade kravspecifikationer samt mall för upphandlingskontrakt. Tillverkning och leverans av öroninsatser sker efter avtryck och beställning, gjord av audionom. Upphandlingens syfte är att tillgodose regionernas behov av efterfrågade varor under avtalsperioden. Målsättning är att köpa in varor med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt.
Syftet är att teckna avtal med fyra (4) leverantörer i objekt 1 och två (2) leverantörer i objekt 2 och 3.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33185000 Hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen