Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätsäk, server, lagring 2021
Referensnummer: RS 735-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48800000 Informationssystem och servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar produkter för nätverk, säkerhet, server, lagring med tillhörande produktnära konsulttjänster, samt kabeldragning och installationstjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Produkter för nätverk, säkerhet, server och lagring
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48800000 Informationssystem och servrar, 48820000 Servrar, 48821000 Nätservrar, 48822000 Datorservrar, 48825000 Webbservrar, 51000000 Installation (utom programvara), 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produkter för nätverk, säkerhet, server och lagring