603877-2022 - ResultatSverige-Linköping: Optikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildskärmsglasögon
Referensnummer: UC-2020-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser synundersökning samt bildskärmsglasögon för anställda inom Region Östergötland..
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:LinköpingNorrköpingMotalaMjölbyFinspångSöderköpingVadstenaÅtvidabergBoxholmKisaValdemarsvikYdreÖdeshög
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen