60392-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpar och förbrukningsmaterial för undertrycksbehandling av sår
Referensnummer: RS211047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland och Hallands kommuner bjuder in att lämna anbud på samlat behov av pumpar och förbrukningsmaterial för undertrycksbehandling av sår. Verksamheten efterfrågar både köp och hyra av pump då verksamhetens behov är varierande, samt tillhörande förbrukningsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen