603975-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finansiell revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Uppdraget avser: * sakkunniga till revisorerna i Enköpings kommun för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, * sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag. EMAB, EHB och Ena energi, * sakkunniga till revisorerna för granskning av kommunalförbundet räddningstjänsten Enköping-Håbo, * att utföra lagstadgad revision av kommunala bolag enligt aktiebolagslagen, * att utföra lagstadgad revision av stiftelser enligt stiftelselagen. Kommunen har tre bokföringsskyldiga stiftelser och fem övriga stiftelser * att granska årsrapport för fjärrvärmen
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132161:Lot:1