2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gaser för sjukvården RU RJH
Beskrivning: Region Jämtland Härjedalen inbjuder till anbudsgivning avseende Gaser för sjukvården. Upphandlingen är gemensam för de fyra nordligaste regionerna, Region Norrbotten, Region Västerbottens, Region Västernorrland och Region Jämtland Härjedalen och avser två grupper: • Flytande oxygen, Flytande nitrogen och Flytande Koldioxid (Centralgas) • Flaskor Anbud kan lämnas på en eller två grupper. Dels på grupp Flytande oxygen/Flytande Nitrogen/Flytande Koldioxid och/eller dels på grupp Flaskor. Utvärdering kommer att ske på varje grupp var för sig. Detta innebär att avtal kan komma att tecknas med en eller två leverantörer. Upphandlingens syfte är att tillgodose regionernas behov av gaser för sjukvården.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FLYTANDE OXYGEN FLYTANDE NITROGEN, OCH FLYTANDE KOLDIOXID (CENTRALGAS)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113637:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: FLASKOR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113637:Lot:2