Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Acoustic telemetry
Referensnummer: SLU.ua.2021.2.4.4-3786
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedish University of Agricultural Sciences (SLU) invites tenders for procurement of a framework agreement of products related to Acoustic telemetry. The products will be used to to track fish behavior in river, lakes and oceans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38290000 Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen