Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig Förhandsinsyn Västerhavsveckan
Referensnummer: RS 2019-07828
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73112000 Marin forskning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose behovet hos allmänheten i Västra Götaland att på ett naturligt sätt kunna få möjlighet att ta del av bl.a aktuella maritima frågor och forskning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79952000 Evenemang, 92520000 Musei- och tillhörande tjänster, 98360000 Marina tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänster till Västerhavsveckan