2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Detaljplanering och översiktsplanering
Beskrivning: Upphandlingen avser beställarens behov av tjänster kopplat till detaljplanering. Dessa tjänster omfattar i huvudsak handläggning av olika typer av detaljplaner men kan i även omfatta arbete avseende skisser och biträde i andra tidiga skeden av detaljplaneprocessen.
Intern identifierare: 25/31
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Enligt FFU
Intern identifierare: 1777563-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del A Detaljplanering
Intern identifierare: 1777850-1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del B Översiktsplanering
Beskrivning: FFU
Intern identifierare: 1777851-2