604152-2019 - KonkurrensutsättningSverige-ÖREBRO: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrikertjänster Kriminalvården 2019:3
Referensnummer: 2019-22216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av psykiatrikertjänster till anstalterna Kumla, Hällby och Tillberga, Kriminalvården.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av psykiatrikertjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens klienter på följande verksamhetsställen:
Anstalten Kumla
Anstalten Hällby
Anstalten Tillberga
Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling för klienter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.