604156-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Förmedling av läkare
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av läkare till funktion Akut
Referensnummer: 19-509
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska har stort behov av bemanningstjänst av läkare till funktion Akut inom områdena akutsjukvård, internmedicin och anestesi/intensivvård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen