604189-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Rörläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AH.VE14 Biolinje 2-7 rör
Referensnummer: Dnr: 19MB1279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231110 Rörläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
VS-arbeten i och omkring biolinje 2 till och med 7 i Henriksdals reningsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen