See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetstjänster larm- och bevakningstjänster
Beskrivning: Den huvudsakliga leveransen av bevakningstjänster avser larmcentral, hantering av felanmälningar från kunder, rondering utförd av väktare med bil (inre och yttre rondering), låsning, utryckning, fast bevakning av väktare, samt helhetslösningar för skyddsvaktstjänster. ESEM erhåller således rätten att avropa extra bevakningstjänster inom ramen för uppdraget.
Intern identifierare: UH 23-63
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav (1)