2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lärplattform för Barn och Utbildning
Beskrivning: Avsikten med denna upphandling är att teckna avtal med en leverantör av lärplattform för Uddevalla kommuns samtliga skolformer.
Intern identifierare: BUN/2025:649
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48931000 Programvara för utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000