See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Entreprenadtjänster - Spolning, filmning, slam- och torrsugning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande spolning, filmning, slam- och torrsugning i sitt fastighetsbestånd. Ramavtalet omfattar inte relining. Alla uppdrag utförs som totalentreprenadåtaganden. Uppdraget beskrivs närmare i upphandlingsdokumenten. Såväl Skelleftebostäder AB som Skellefteå Industrihus (och deras respektive dotterbolag) är berättigade till avrop.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116748:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner