604245-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning och underhåll av återvinningsstationer
Referensnummer: 23/115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning av ÅVS:er i Jönköping, Habo och Mullsjö kommuner. Uppdraget omfattar också handskottning, halkbekämpning och underhåll i form av nedtrimning/borttagning av buskar och sly, byte av dekaler och borttagning av klotter, affischer eller annat uppsatt tryckmaterial på behållare och ÅVS.
Inledning
June Avfall & Miljö AB (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Entreprenören) att lämna anbud avseende rubricerad upphandling. Beställaren kommer teckna avtal med en (1) entreprenör.
Upphandlingen omfattar städning, handskottning, halkbekämpning och underhåll av återvinningsstationer (ÅVS) i Jönköping, Habo och Mullsjö kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen