604246-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Tekniska konsulter - Gata,Väg,Mark & Anläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Gata,Väg,Mark & Anläggning
Beskrivning: Avtalsområdet omfattar konsulttjänster med syfte att utveckla och säkerställa god infrastruktur.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104147:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad