604249-2022 - ResultatSverige-Alvesta: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planeringssystem
Referensnummer: 2022-155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Alvesta kommun inbjuder till att lämna anbud på Alvesta kommuns upphandling avseende planeringssystem till Omsorgsförvaltningen med verksamhet, enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen