Officiellt namn: Marks kommun Ort: Kinna Postnummer: SE-511 80 Land: Sverige Att: Lena Lindblad E-post:lena.lindblad@mark.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kalkning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser transport och spridning av kalk i sjöar och våtmarker med båt och helikopter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44921210 Kalkmjöl, 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning, 60441000 Besprutning från luften, 90700000 Miljötjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.