Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
1234 Drift- och underhåll i Malmö stad 2021
Referensnummer: 19/203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233252 Ytbehandling av gator
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll, med funktionsansvar, av sådana anläggningar och anordningar som beställaren har skyldighet att svara för såsom ansvarig för stadens mark som tekniska nämnden servar och förvaltar.
Det aktuella området är uppdelat i tre entreprenader:
· Södra entreprenadområdet 2.0
· Östra entreprenadområdet 2.0
· Norra entreprenadområdet 2.0
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112711 Utformning av parker, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45246500 Anläggningsarbeten för promenader, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen