Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjd
Referensnummer: KS 2023/00261
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtal till Halmstads kommuns behov av slöjdmaterial för undervisning och för äldre samt funktionsnedsatta inom textilslöjd och dess underkategorier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19260000 Tyg, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19435100 Sytråd, 39227000 Synålar, strumpstickor och fingerborgar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen