Officiellt namn: Örebro kommun Postadress: Box 30070 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 35 Land: Sverige Att: Helena Englund E-post:helena.englund@orebro.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Matportionsformar och Förslutningsmaskiner.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen sker i länssamverkan Örebro län. Upphandlingen avser kommunernas samlade behov i avseendet matportionsformar och där tillhörande förslutningsmaskiner.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39221130 Matbehållare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.