604417-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Leksaker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek-, hobbymateriel och barnvagnar
Referensnummer: 298/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni leverera pussel, hopprep, brädspel, förskolecyklar, barnvagnar eller haklappar till Göteborgs Stad och samverkande kommuner? Nu genomför förvaltningen Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling omfattande bland annat lekmaterial, hobbymateriel och barnvagnar med en uppskattad årlig omsättning på 24 miljoner kronor.
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument.