60445-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för radio- och TV-sändning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MCR 2.0.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
This procurement procedure relates to new MCR-infrastructure equipment for SVT Stockholm and essentially includes the following parts:
— design of a solution for control and management of MCR-infrastructure,
— hardware such as SDI-router(s) with hybrid function and frame store functionality,
— installation of new hardware and control system,
— integration with existing hardware and control system.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning, 32211000 Utrustning för produktion av radio- och TV-program, 32321200 Audiovisuell utrustning, 45315100 Eltekniska installationer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.