2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av batterier för DJI M30 system och fallskärmar för DJI M30 samt DJI M300/350 system, ramavtal till Polismyndigheten
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt av batterier för Polismyndighetens befintliga DJI M30 system och fallskärmar för DJI M30 och DJI M300/350 system.
Intern identifierare: A310.107/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34720000 Ballonger, luftskepp och övriga flygplan utan motor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av batterier för DJI M30 system och fallskärmar för DJI M30 samt DJI M300/350 system, ramavtal till Polismyndigheten
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Polismyndigheten äger rätt att förlänga avtalet med tolv (12) månader åt gången vid tre (3) tillfällen.