604479-2021 - ÄndringSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skoladministrativt system till Hedemora- och Säters kommuner
Referensnummer: GNU 2021/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en upphandling av ett elevhanteringssystem. Målet med upphandlingen är att kommunen får en gemensam lösning inom elevhantering för samtliga skolformer och skolbarnsomsorg.