60448-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Överföring av TV-sändningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rental of RF- and downlinks.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyrköp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
This procurement procedure relates to Rental of RF- and downlinks to SVT.
Competition date:
. Vasaloppet 8.3.2015, 2016-2018 First Sunday in March.
. Tjejvasan the Saturday 1 week before Vasaloppet.
. Option for cykelvasan.
. Option for ultravasan.
. Option for other competitions.
Production in HD 1080i Stereo.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64228100 Överföring av TV-sändningar, 31711423 Radiolänksutrustning, 32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.