Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mass/energy analyser
Referensnummer: IFM-2021-00605
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings university intends to acquire an analytical system for studies of arc and HiPIMS plasmas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen