2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grönsaker, frukt, potatis, Mejeriprodukter, matfett och ägg.
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av Grönsaker, frukt, potatis, Mejeriprodukter, matfett och ägg till Nässjö kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88442:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03221110 Rotfrukter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter