604585-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling Data Engineer IBM Planning Analytics
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specifik upphandling Data Engineer IBM Planning Analytics
Beskrivning: Karolinska universitetssjukhuset är i behov en Data Engineer/BI-specialist. Uppdraget avser utveckling och förvaltning av Regionens lösningar för planering, uppföljning och analys inom hälso- och sjukvård. Arbetet innefattar både vidareutveckling av befintliga lösningar samt framtagande av nya datalager och analysstöd.
Intern identifierare: K 2026-4297
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000