604587-2021 - PlaneringSverige-Luleå: Installation av maskiner för matframställning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationsarbeten storkök och tvättstugeutrustning
Referensnummer: KLF 2021/1503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51542100 Installation av maskiner för matframställning
II.1.4.
Kort beskrivning
Reparationsarbeten storkök och tvättstugeutrustning.
Ramavtalet avser underhålls-, och reparationsarbeten i Luleå kommuns fastigheter och anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 23 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51542100 Installation av maskiner för matframställning, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen