Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstecyklar
Referensnummer: SN 2018/0458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av traditionella cyklar, elcyklar, lådcyklar samt taxicyklar till Lunds kommun. Upphandlingen handlingen är indelad i tre delar, traditionella cyklar och elcyklar, lådcyklar samt taxicyklar.
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen